Boekweitvlokken en geroosterde boekweit (kasha), matcha, dadels, mango en witte chocola in een heerlijk zoet hapje. Lekker bij een kop thee of voor onderweg.
Ingrediënten
130 g boekweitvlokken
35 g boekweit, geroosterd (kasha)
4 Medjouldadels zonder pit, of 8 gewone
20 g eiwitpoeder
60 g gesneden gedroogde mango
4 el gesmolten kokosolie + om mee in te vetten
100 g rijststroop
1/2 tl zout
1 + ¼ tl matcha poeder (plus een snufje)
1 reep (vegan) witte chocolade (70 g)
rozenblaadjes of andere eetbare bloemen
1 handje pompoenpitten
Porties
16 stukjes
Bereidingstijd
-
Voorbereidingstijd
-
Totale tijd
30 minuten
Bereiding
Bekleed een klein bakblik met bakpapier.
Maal alles (behalve de chocola,rozenblaadjes en 1/4 tl matcha, plus het beetje matcha voor het bestuiven) in een keukenmachine tot het een stevig, een beetje aan elkaar plakkend mengsel is. Als het niet plakkerig genoeg is, voeg je wat water toe.
Stort het boekweitmatchamengsel in het bakblik en druk stevig aan. Het moet een rechthoekige plak van ongeveer 1-2 cm dik zijn. Zet in de koelkast om op te stijven.
Smelt ondertussen de chocolade au bainmarie. Strooi er 1/4 tl matcha in, roer goed.
Schenk de lichtgroene chocolade over de nu stevige plak koek. Smeer uit met een paletmes of een lepel. Strooi er rozenblaadjes en nog wat pompoenpitten over en zet in de koelkast zodat de chocolade stolt.
Bestuif tot slot met nog een beetje matchapoeder. Snij er blokjes van.
Je gebruikt de verouderde browserversie Internet Explorer, deze applicatie ondersteunt deze browserversie niet. Gebruik a.u.b. een recente versie van Edge, Chrome of Firefox.