Een goed basisrecept voor hummus. Je kunt er zelf allerlei smaken aan toevoegen: mango en kerrie, harissapasta, avocado of sambal
Serveer het in een schaaltje met nog een drizzle olie, sesamzaadjes en korianderblad.
-
-
-
-
Pureer de kikkererwten met het citroensap, de knoflook, tahin, het zout en het water met een staafmixer of in een keukenmachine tot een gladde hummus.
Tip: voor roze hummus voeg je gare bietjes toe en een snuf komijnpoeder. Voor pikante hummus voeg je harissa toe of sambal. Of voeg mangostukjes en kerriepoeder toe voor een Indiase touch. TIp 2: Je kunt ook zelf kikkerewten koken natuurlijk. Neem dan 100 g gedroogde kikkerewten en een snufje baking soda, giet daar ruim water op en laat een hele nacht weken. Kook ze de volgende dag in een halve liter water gaar in een half uur ongeveer. Ze zijn goed als je ze kunt pletten met een vork maar nog niet helemaal uit elkaar vallen.